O klubie

W roku 2009 z inicjatywy Wiesława Niżyńskiego (manager zespołu, bramkarz) powstał klub futsalowy o nazwie Orlik Brzeg. Pierwszym trenerem był Marcin Suchodolski, który trenował zespół w sezonie 2009/2010 w II PLF grupie śląskiej. Kierownikiem zespołu został wybrany Bogusław Maligranda. Drużyna w debiucie zajęła 3 miejsce i nie zdołała awansować do I PLF.

W sezonie 2010/2011 Bogusława Maligrandę na stanowisku kierownika zespołu zastąpił Robert Gorazdowski, a drużynę prowadził Sebastian Bednarz, który uzyskał 2 miejsce niepremiowane awansem do I ligi. Jednak ze względu na wycofanie się z rozgrywek zwycięzcy II ligi grupy śląskiej zespołu UPOS EXORIGO Knurów brzeski Orlik otrzymał szansę gry w I PLF w sezonie 2011/2012, którą wykorzystuje. Debiutancki sezon na szczeblu I ligi Orlik kończy na miejscu 8 co daje utrzymanie się zespołu w gronie pierwszoligowców.

W maju 2012 roku powstaje Stowarzyszenie sportowe "Klub Sportowy Futsal Team Brzeg". Dotychczasowy manager zespołu Wiesław Niżyński rezygnuje z uczestnictwa w stowarzyszeniu sportowym. Nowym Prezesem zostaje wybrany dotychczasowy kierownik drużyny Robert Gorazdowski. W wyniku wyborów dotychczasowy kibic zespołu Jacek Bednarz zostaje wiceprezesem, a były zawodnik klubu Łukasz Żędzianowski sekretarzem klubu.

W wieku 42 lat nagle w dniu 09.06.2012 roku umiera były manager zespołu Orlik Brzeg Wiesław Niżyński, który zaliczył również 25 oficjalnych spotkań w barwach klubu.

Problemy finansowe zmuszają zarząd klubu do wycofania się z rozgrywek I PLF w sezonie 2012/2013 i przystąpienia do rozgrywek II PLF w sezonie 2012/2013.

Decyzją zarządu klubu Tomasz Rabanda zostaje grającym trenerem w sezonie 2012/13. Po zajęciu z zespołem 4 miejsca w lidze w lutym 2013 roku Tomasz Rabanda rezygnuje z funkcji grającego trenera i opuszcza klub.

W trakcie sezonu 2012/13 brzeska drużyna pozyskuje kolejnego sponsora, firma CEDR OGRODY pana Mariusza Koziara decyduje się wspierać drużynę.

Październik 2013 rok, zespół KS Futsal Team Brzeg wznawia treningi. Przygotowaniami do sezonu 2013/14 kierują Marcin Raczkowski i Marek Zagórski. Duet Raczkowski, Zagórski ma poprowadzić zespół do wygrania ligi. Przed rozpoczęciem sezonu 2013/14 Agencja Reklamy GABA pana Łukasza Rachwalskiego także decyduje się wspierać futsal w Brzegu.

05.01.2014r. Marcin Raczkowski rozgrywa 50 mecz w barwach brzeskiego klubu i jako pierwszy osiąga magiczną liczbę wystepów w klubie (GKS Masita Berland Komprachcice - KS Futsal Team Brzeg 6:3).

11.01.2014r. Marcin Kucharski jako drugi dołączył do grona zawodników, którzy rozegrali 50 spotkań w barwach klubu (KS Futsal Team Brzeg - Remedium II Pyskowice 5:1).

04.02.2014r. Jacek Bednarz rezygnuje z funkcji wiceprezesa KS Futsal Team Brzeg.

Październik 2014r. wyłania nowego sponsora klubu. Do grona wspierających klub dołączyła firma GREDAR Przewozy Międzynarodowe pana Grzegorza Babijczuka.

Sukcesy:

2015/16 - 1 miejsce w II PLF (awans do I PLF, powrót do I ligi po czterech sezonach)

2014/15 - 4 miejsce w II PLF

2013/14 - 6 miejsce w II PLF

2012/13 - 4 miejsce w II PLF

2011/12 - 8 miejsce w I PLF

2010/11 - 2 miejsce w II PLF (grupa śląska) awans do I PLF *

2009/10 - 3 miejsce w II PLF (grupa śląska)

* - ze względu na wycofanie się z rozgrywek zwycięzcy II ligi grupy śląskiej zespołu UPOS EXORIGO Knurów brzeski Orlik awansuje do I PLF (polska liga futsalu)